حداقل و حداکثر حقوق کارمندان در سال آینده چقدر است؟

به گزارش وبلاگ مستر، براساس لایحه بودجه سال 1401 دولت تصمیم گرفته است تا یک میلیون تومان به حد اقل حقوق ها نسبت به سال 1400 اضافه کند؛ براین اساس حداقل حقوق 4 میلیون 500 هزار تومان خواهد شد.

حداقل و حداکثر حقوق کارمندان در سال آینده چقدر است؟

به گزارش مهر، بنابر لایحه بودجه سال 1401، در صورت تصویب نمایندگان مجلس حداقل حقوق پایه که در سال 1400 چیزی حدود 3 میلیون و 500 هزار تومان است با رشد یک میلیون تومانی به چهار میلیون و 500 هزار تومان افزایش پیدا خواهد نمود. بعلاوه براساس لایحه بودجه سال 1401 مدیران دولتی و اساتید دانشگاه نیز حداکثر می توانند تا سقف 37 میلیون تومان در ماه حقوق دریافت نمایند.

دولت در لایحه بودجه سال 1401 پیشنهاد داده است حقوق گروه های مختلف به طور میانه 10 درصد افزایش یابد به طوریکه بیشترین دریافتی با رشد صفر درصد و کمترین دریافتی با رشد 29 درصد در حقوق اعمال خواهد شد.

به گفته کارشناسان مالی این موضوع یعنی افزایش پلکانی حقوق که در لایحه بودجه برای اولین بار دیده شده است نشان از برقراری عدالت مالی دارد؛ یعنی افرادی که بیشترین مقدار حقوق را دریافت می کردند با کمترین رشد و افرادی که کمترین مقدار حقوق را دریافت می کردند با بیشترین رشد و افزایش حقوق روبرو خواهند شد.

بعلاوه برای حقوق برای بازنشستگان تغییراتی اعمال شده است به طوریکه مبلغ 533 هزار و 800 تومان به صورت ثابت به تمام حقوق بازنشستگان اعمال می گردد و در کنار آن نیز حقوق آن ها رشد سه درصدی نیز خواهد داشت.

منبع: فرارو

به "حداقل و حداکثر حقوق کارمندان در سال آینده چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداقل و حداکثر حقوق کارمندان در سال آینده چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید