بیماران قلبی در مصرف دمنوش های گیاهی احتیاط نمایند

به گزارش وبلاگ مستر، یک متخصص قلب و عروق با بیان اینکه مصرف زیاد دمنوش های گیاهی می تواند در اثرات داروی وارفارین تداخل ایجاد کند و باعث اختلالاتی در دریچه مصنوعی قلب گردد، گفت: بنابراین بیمارانی که وارفارین استفاده می نمایند باید حواسشان به مصرف گیاهان دارویی باشد.

بیماران قلبی در مصرف دمنوش های گیاهی احتیاط نمایند

ناهید ازدکی با تاکید بر رعایت رژیم غذایی مناسب حاوی میوه و سبزیجات فراوان، ویتامین های کامل گروه Bو شیر و لبنیات و محدود کردن چربی و شیرینی جات برای بیماران قلبی در روزهای کرونایی، توضیح داد: این بیماران حتما از مواد غذایی حاوی ویتامین D استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه افراد ماهیانه قرص های ویتامین D3به صورت 50 هزار واحدی را مصرف نمایند، ادامه داد: افرادی که در آزمایشات کمبود ویتامین D3 در بدنشان دیده شده باید تا چهار الی شش هفته، هفته ای یک عدد و بعد از آن ماهانه یک عدد قرص ویتامین مصرف نمایند.

ازدکی با بیان اینکه رابطه کمبود ویتامین D بدن و افزایش ابتلا به کرونا تایید شده است، اضافه نمود: این افراد در صوت ابتلا به کرونا عوارض شدیدتری برایشان اتفاق می افتد.

وی اضافه نمود: مسئله دیگر این است که افراد مبتلا به کرونا به علت ترس از بستری شدن گاهی آن قدر دیر به مراکز درمانی مراجعه می نمایند که خطر مرگ افزایش می یابد.

ازدکی با اشاره به تداخلات دارویی بیماران قلبی مبتلا به کرونا، ادامه داد: یکی از نکات بسیار مهم تداخل دارویی، استفاده خودسرانه از داروهاست که توصیه می کنیم افرادی که داروهای قلبی استفاده می نمایند، برای درمان یا پیشگیری از کرونا خودسرانه دارو استفاده ننمایند.

وی با تاکید بر مراقبت از افرادی که به علت تعویض دریچه های قلب، داروی وارفارین مصرف می نمایند، اعلام کرد: در استفاده از دمنوش ها و سایر داروهای گیاهی و شیمیایی، بدلیل احتمال تداخل دارویی و بدنبال آن افزایش یا کاهش اثرات درمانی وارفارین بدون نظر پزشک پرهیز گردد.

این متخصص قلب و عروق با بیان اینکه مصرف زیاد دمنوش های گیاهی می تواند در اثرات داروی وارفارین تداخل ایجاد کند و باعث اختلالاتی در دریچه مصنوعی قلب گردد، ادامه داد: بنابراین بیمارانی که وارفارین استفاده می نمایند باید حواسشان به مصرف گیاهان دارویی باشد.

ازدکی یادآور شد: باتوجه به خبرهای خوبی که در خصوص فراوری واکسن ضدکرونا در جهان وجود دارد و قدم بزرگی برای مقابله با این بیماری خواهد بود، باز هم تاکید می گردد که تا زمان واکسیناسیون، افراد جامعه بیشتر مواظب خود و اطرافیان خود برای پیشگیری از ابتلا به کرونا باشند و سعی نمایند در راستای رعایت هرچه بیشتر پروتکل های بهداشتی، تقویت سیستم ایمنی، کنترل استرس و تقویت انرژی های مثبت اطراف خود قدم بردارند.

منبع: همگردی

به "بیماران قلبی در مصرف دمنوش های گیاهی احتیاط نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماران قلبی در مصرف دمنوش های گیاهی احتیاط نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید