آمادگی تمام مراکز و هسته های مشاوره برای ارائه خدمات رایگان هدایت به دانش آموزان

به گزارش وبلاگ مستر، تهران (پانا) - مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی گفت تمامی مراکز و هسته های مشاوره در سراسر کشور، با بهره گیری از نیروهای متخصص، به صورت رایگان، به ارائه خدمات هدایت، مشاوره و روانشناختی به دانش آموزان خواهند پرداخت.

آمادگی تمام مراکز و هسته های مشاوره برای ارائه خدمات رایگان هدایت به دانش آموزان

مسعود شکوهی، با تشریح برنامه های اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی، درخصوص بازگشایی مدارس در سال تحصیلی تازه، اظهار کرد: سال جاری بیش از 750مرکز و هسته مشاوره در سراسر کشور با بهره گیری از نیروهای متخصص مشاور و روانشناس، به ارائه خدمات هدایت، مشاوره و روانشناختی، به صورت رایگان، برای دانش آموزان، خواهند پرداخت.

شکوهی اضافه نمود: به همین دلیل به ارائه خدمات مشاوره ای و روانشناختی خواهند پرداخت.

وی با اشاره به این که تمام کوشش خود را برای حضور توأم با آرامش دانش آموزان در مدارس، انجام خواهیم داد؛ گفت: حضور دانش آموزان و خانواده ها، در این مراکز با رعایت شیوه نامه های بهداشتی جهت دریافت خدمات ، بلامانع خواهد بود.

مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی توضیح داد: هر دانش آموز به هر دلیلی که احساس می نماید دچار اضطراب، افسردگی، ترس و استرس شده، لازم است؛ برای برطرف مشکل، به مراکز مشاوره مراجعه کند.

شکوهی با اشاره به راه اندازی خط ملی نماد گفت: خط ملی نماد یا همان خط چهار رقمی 1570، اورژانس اجتماعی دانش آموزان است و یکی از بخش ها و زیرساخت های مهم نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان بوده که در کنار ابزارهای دیگر در برنامه ملی نماد به ما یاری می نماید موارد مختلف فوریت های روانی و اجتماعی دانش آموزان در سراسر کشور در قالب یک سامانه و سیستم یکپارچه شناسایی وارانه خدمت صورت پذیرد.

مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی گفت: دسترسی آسان به مراکز مشاوره، یکپارچه سازی خدمات مشاوره و به روزآوری روش های تازه و مؤثر واکنش سریع در فوریت های روانی-اجتماعی دانش آموزان از اهداف این طرح است.

وی با تأکید بر این که با ارائه خدمات هدایت و مشاوره، بستر لازم برای ایجاد شادی و نشاط در فرایند یاددهی-یادگیری فراهم خواهیم کرد؛ بیان نمود: خط چهار رقمی 1570، از ساعت 8 صبح تا 8 شب، آماده ارائه خدمات به دانش آموزان، فرهنگیان و اولیا دانش آموزان است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "آمادگی تمام مراکز و هسته های مشاوره برای ارائه خدمات رایگان هدایت به دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی تمام مراکز و هسته های مشاوره برای ارائه خدمات رایگان هدایت به دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید