شرایط دورکاری کارکنان اعلام شد

به گزارش وبلاگ مستر، با ابلاغ نحوه حضور تمامی کارکنان در محل کار، سازمان اداری و استخدامی شرایط دورکاری کارکنان را نیز گفت که طبق آن استفاده از خدمات دورکاری در صورت تامین زیرساخت های لازم از سوی دستگاه های اجرایی برای ارائه خدمات از منزل به صورت الکترونیکی توسط کارکنان دور کار مجاز است.

شرایط دورکاری کارکنان اعلام شد

به گزارش وبلاگ مستر از ایسنا، طی آخرین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شد که کارکنان باید به طور کامل در محل کار حضور داشته باشند، فقط ساعت کاری یک ساعت کمتر معین شد.

براین اساس سازمان اداری و استخدامی نیز این موضوع را طی بخشنامه ای و با تعریف شرایط به دستگاه های اجرایی برای اجرا ابلاغ کرده است که طبق آن از 10 خرداد ساعت کار روزانه دستگاه های اجرایی در تهران و استان ها از 7:30 تا 14:30 خواهد بود و کلیه کارکنان باید با رعایت الزامات سلامت محیط و کار در محیط اداری که توسط وزارت بهداشت ابلاغ شده است، حاضر شوند.

اما سازمان در این بخشنامه موضوع دورکاری کارکنان در شرایط کرونایی موجود را نیز به استناد مصوبه هیات وزیران در سال 1389 مورد تاکید قرار داده است که مجوز دور کاری کارکنان برای ارائه خدمات الکترونیک را صادر کرده بود.

از این رو با ابلاغ سازمان استخدامی در بخشنامه 1399.3.7 استفاده از خدمات دور کاری کارکنان صرفا در صورت تامین زیرساخت های لازم از سوی دستگاه های اجرایی برای ارائه خدمات در منزل به صورت الکترونیکی توسط کارکنان دور کار مجاز است.

براین اساس تاکید شده که در استفاده از خدمات کارکنان به صورت دورکاری، بانوان دارای فرزند خردسال و کارکنانی که در گروه های آسیب پذیر قرار می گیرند، در اولویت خواهند بود.

بنا بر این بخشنامه سازمان اداری و استخدامی، نه تنها در شرایط کرونایی بلکه همواره سازمان ها می توانند از مصوبه دورکاری و بنا بر شرایط شغلی کارکنان خود استفاده کنند.

سایر شرایط حضور کارکنان

طبق سایر شرایطی که سازمان برای حضور کارکنان در محیط کار مورد توجه قرار داده است، دستگاه های اجرایی موظفند ضمن برنامه ریزی برای ارائه به موقع و سریع کلیه خدمات عمومی و ضروری حوزه مسئولیت خود تصمیمی اتخاذ کند که در ارائه این خدمات به مردم و ارباب رجوع وقفه ای ایجاد نشود.

فعالیت آشپزخانه ها و آبدارخانه ها و سالن غذاخوری ممنوع

همچنین دستگاه ها موظفند فعالیت آشپزخانه ها و آبدارخانه ها خود را تعطیل و از پذیرایی در جلسات و اتاق ها به صورت فردی و گروهی خودداری کنند و صرفا امکان تهیه چای با لوازم شخصی توسط کارکنان در روز فراهم شود.

صرف صبحانه و ناهار به صورت گروهی و فردی در سالن های غذاخوری سایر محل های عمومی ادارت و اتاق کارکنان ممنوع و لازم است مسوولان ادارات از تهیه و توزیع غذا به جز کارکنان نوبت کاری و کشیک خودداری کند.

گفتنی است؛ محدودیت حضور کارکنان و ساعت کاری آنها در جریان شیوع ویروس کرونا در دستور کار قرار گرفت؛ به طوری که از اسفند ماه، ساعت کاری به 8 تا 13 تغییر کرد و در ادامه در ایام نوروز حضور محدودتر شد و از پنجم تا بیستم فروردین کارکنان به صورت یک سوم در محل کار حاضر و مابقی دورکار بودند و از 23 فروردین نیز دو سوم حاضر و یک سوم دیگر دورکار شدند.

منبع: جام جم آنلاین

به "شرایط دورکاری کارکنان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط دورکاری کارکنان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید