گروه ناشناس عصبة الثائرین مسئولیت حمله به التاجی بغداد را برعهده گرفت

به گزارش وبلاگ مستر، یک گروه ناشناس عراقی به نام عصبة الثائرین، مسئولیت حمله اخیر به پایگاه آمریکایی در بغداد را برعهده گرفت.

گروه ناشناس عصبة الثائرین مسئولیت حمله به التاجی بغداد را برعهده گرفت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مستر، رسانه های عراقی شب گذشته از اعلام موجودیت گروه جدیدی به نام عصبة الثائرین، خبر دادند.

به نوشته وبگاه نهرین نت، این گروه در نخستین بیانیه خود، مسئولیت حملات اخیر علیه پایگاه های آمریکایی را برعهده گرفتند.

پایگاه خبری شبکه المیادین نیز با انتشار این خبر نوشت: این گروه ناشناس و جدید عراقی طی بیانیه ای خود را از نیروهای مقاومت و ضد اشغالگری آمریکا معرفی می کند و مسئولیت حملات اخیر پایگاه های آمریکایی از جمله شلیک راکت به سوی پایگاه التاجی بغداد را برعهده گرفت و خواستار اخراج اشغالگران آمریکایی از عراق شد.

اطلاعات چندانی از این گروه ناشناس عراقی در دست نیست و در بیانیه نخست این گروه نیز هیچ اشاره ای به هویت سرکرده های این گروه نشده است.

پایگاه التاجی چهارشنبه گذشته هدف اصابت ده ها راکت قرار گرفت. جنگنده های آمریکایی نیز بامداد روز جمعه (23 اسفند) فرودگاه غیرنظامی در حال احداث در کربلا و چندین مقر الحشد الشعبی و پلیس و ارتش عراق را در این استان و استانهای بابل، صلاح الدین و الانبار را بمباران کردند.

شهرستان التاجی که پایگاه نظامی التاجی در آن قرار گرفته است، در شمال بغداد، پایتخت عراق واقع شده است. پایگاه نظامی در فاصله 85 کیلومتری شمال بغداد است که شامل یک فرودگاه و یک پایگاه بزرگ است که در زمان رژیم صدام، وابسته به گارد ریاست جمهوری بود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "گروه ناشناس عصبة الثائرین مسئولیت حمله به التاجی بغداد را برعهده گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه ناشناس عصبة الثائرین مسئولیت حمله به التاجی بغداد را برعهده گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید