کولیوند: قانون مدیریت بحران با نگاه ملی تصویب شده است

به گزارش وبلاگ مستر، رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی تاکید نمود که قانون مدیریت بحران با در نظر دریافت همه جوانب و شفاف سازی مسئولیت تمامی بخش ها آنالیز شده و در آن وظایف هر دستگاهی روشن است.

کولیوند: قانون مدیریت بحران با نگاه ملی تصویب شده است

محمدجواد کولیوند در گفت وگو با وبلاگ مستر، با اشاره به انتقادهای وارده به قانون مدیریت بحران کشور در رابطه با تمرکز بر کلانشهرها اعلام کرد: اتفاقا در قانونی که به تصویب رسیده و ابلاغ شده است توجه ویژه ای به سطوح بحران نموده ایم. بحران در سطح ملی، استانی و شهرستانی دیده شده و مسئولیت تمام گروه ها در تمام سطوح تعیین است.

وی در ادامه اظهار کرد: در سطح ملی، رییس جمهور مدیریت را برعهده دارد و جانشین آن معاون اول و وزیر کشور است. در سطح استانی استاندار مدیریت بحران را برعهده دارد و در سطح شهرستانی نیز فرماندار در راس واقع شده است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در این قانون جهت تمام دستگاه ها در مدیریت بحران تعیین است و مدیریتی یکپارچه اعلام شده است. این قانون حدود دو سال مورد بحث و آنالیز نهاده شد و پس از آنکه شورای نگهبان نیز ایراداتی به آن وارد دانست آنها نیز مرتفع شد و در نهایت قانون به تصویب رسیده و ابلاغ شد.

کولیوند در ادامه توضیح داد: اتفاقا در این قانون در حال کسب توجه جهانی هستیم، چرا که این قانون توانسته با دید ملی همه جوانب را بسنجند و وظایف هر دستگاهی را تعریف نمایند. این که بعضی می گویند این قانون به کلانشهرها توجه نموده است، اشتباه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کولیوند: قانون مدیریت بحران با نگاه ملی تصویب شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کولیوند: قانون مدیریت بحران با نگاه ملی تصویب شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید