کسری بودجه فدرال آمریکا از 1 تریلیون دلار فراتر رفت

به گزارش وبلاگ مستر، داده های وزارت خزانه داری آمریکا نشان می دهد کسری بودجه ایالات متحده در سال 2019 به بیش از 1 تریلیون دلار رسیده که این در 7 سال اخیر بی سابقه بوده است.

کسری بودجه فدرال آمریکا از 1 تریلیون دلار فراتر رفت

به گزارش گروه مالی وبلاگ مستر، به نقل از راشاتودی، طبق داده های وزارت خزانه داری آمریکا کسری بودجه ایالات متحده در سال 2019 به بیش از 1 تریلیون دلار رسیده که این در 7 سال اخیر بی سابقه بوده است.

شکاف بین هزینه های دولت و درآمدهای آن به 1.02 تریلیون دلار رسید که 17.1 درصد از سال 2018 بیشتر است. هرچند افزایش کسری بودجه سال گذشته بیش از 10 درصد از افزایش آن در سال 2018 کمتر است و علت آن هم افزایش درآمدهای دولت به واسطه افزایش درآمدهای شرکتی می باشد.

در سه ماه ابتدایی سال مالی 2020 که از اکتبر آغاز شده است، کسری بودجه آمریکا حدود 12 درصد از دوره زمانی مشابه سال مالی 2019 بیشتر شده و به 356.6 میلیارد دلار رسیده است. طبق داده های وزارت خزانه داری آمریکا، در 3 ماهه اول این شال مالی هم درآمدها و هم هزینه های دولتی افزایش یافته است. درآمد دولت 806.5 میلیارد دلار بوده، در حالی که هزینه های آن از 1.16 تریلیون دلار بالاتر رفته است.

اگر با همین شتاب ادامه پیدا کند، کسری بودجه آمریکا در سال مالی 2020 هم از 1 تریلیون دلار فراتر خواهد رفت.

پیتر شیف از یوروپاسیفیک کپیتال می نویسد: این به معنای کسری بیش از 100 میلیارد دلاری در هر ماه است. اگر اقتصاد آمریکا واقعاً شرایط خوبی داشت، کسری بودجه کمتر و کمتر می شد، نه اینکه افزایش پیدا کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کسری بودجه فدرال آمریکا از 1 تریلیون دلار فراتر رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسری بودجه فدرال آمریکا از 1 تریلیون دلار فراتر رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید