کرونا با اقتصاد جهانی چه کرد؟

به گزارش وبلاگ مستر، خبرنگاران: اقتصاددان ها عقیده دارند فراوری ناخالص داخلی دنیا 4.7 درصد در 2020 کاهش می یابد و فراوری در دنیا به خاطر آسیب دیدن بازار کار و کند شدن فعالیت های مالی از ترس ابتلا به ویروس کرونا، تا سه ماهه دوم 2021 به سطح قبل از بحران کرونا بازنمی شود.

کرونا با اقتصاد جهانی چه کرد؟

به گزارش وبلاگ مستر به نقل از تسنیم به نقل از بلومبرگ، اقتصاددان ها عقیده دارند با برداشته شدن شرایط قرنطینه، فراوری اقتصادی در جهان در سه ماهه سوم امسال میلادی به سرعت بهبود پیدا می نماید.

تام اورلیک و بیورن ونروی از اقتصاددان های بلومبرگ پیش بینی خود را از رشد فراوری ناخالص داخلی جهان پایین آورده و از منفی 4 درصد به منفی 4.7 درصد رسانده اند، یعنی یک رکورد فاجعه بار. فراوری ناخالص داخلی آمریکا 6.5 درصد کاهش می یابد که دو برابر شدیدتر از رکودی است که طی بحران عظیم اقتصادی تجربه نموده بود.

این اقتصاددان ها عقیده دارند فراوری در جهان به خاطر آسیب دیدن بازار کار و کند شدن فعالیت های اقتصادی از ترس ابتلا به ویروس کرونا، تا سه ماهه دوم 2021 به سطح قبل از بحران کرونا بازنمی شود.

انتظار سرمایه گذاران برای بهبود اقتصادی V شکل چندان امکان پذیر نیست. به گفته اقتصاددان ها، فرایند سریع بهبودی احتیاج به محرک های اقتصادی سریع، مهار ویروس کرونا در سه ماهه دوم امسال میلادی و برداشته شدن همزمان قرنطینه ها و تعطیلی های گسترده دارد. بسیاری از اقتصادهای عظیم جهان نتوانسته اند این شرایط را فراهم نمایند و دوره رکود را در سراسر جهان طولانی تر نموده اند.

اقتصاددان های بلومبرگ حالا انتظار یک فرایند مرحله به مرحله و تدریجی را برای بهبود شرایط اقتصادی دارند. فعالیت های اقتصادی تنها زمانی رونق می گیرند که کشف واکسن کرونا ترس مصرف نمایندگان را از بین ببرد.

پیش بینی که این اقتصاددان ها ارائه داده اند بهترین سناریوی ممکن و بر مبنای فرضیات خوشبینانه در خصوص فرایند مهار همه گیری ویروس کرونا بوده است.

طبق پیش بینی بد بینانه تر این گروه اقتصادی، فراوری ناخالص داخلی جهان 6.7 درصد در 2020 کاهش می یابد و فراوری در جهان تا انتها 2021 به سطح قبل از بحران کرونا باز نخواهد گشت.

منبع: اقتصادنیوز

به "کرونا با اقتصاد جهانی چه کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا با اقتصاد جهانی چه کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید