کاخ سفید: حمله به سوریه قانونی بود

به گزارش وبلاگ مستر، سخنگوی کاخ سفید در حالی بار دیگر حمله به مواضع مقاومت در سوریه را قانونی خواند که سناتور های دو حزب معتقدند رئیس جمهوری آمریکا اختیاری برای چنین کاری نداشته است.

کاخ سفید: حمله به سوریه قانونی بود

به گزارش ایرنا، جن ساکی روز آدینه در نشست خبری روزانه خود درباره طرح سناتور های دو حزبی برای اصلاح قانون اختیار جنگی رئیس جمهوری این مطلب را عنوان کرد.

وی اضافه نمود: بدیهی است که قانون پیشین منسوخ شده است و مربوط به 18 یا 19 سال پیش است. این بحثی است که رئیس جمهوری امیدوار است در مشارکت و با رهبری سناتور کین انجام دهد.

سخنگوی کاخ سفید درباره حمله هوایی به مواضع مقاومت در سوریه که هفته گذشته رخ داد، هم مدعی شد این اقدام بر اساس یک فرایند کامل قانونی اجرا شده است.

ساکی اظهار کرد: ما این مساله را آنالیز کردیم و به قانونی بودن حمله هوایی، اطمینان داریم. آن ها در دفاع از نیروی مسلح آمریکا که در خارج از کشور مورد تهدید قرار گرفته بودند، انجام شد. ما از رویکرد خود و اختیاراتی که برای این حمله داشتیم، اطمینان داریم.

سناتور تیم کین به همراه چند سناتور دیگر از هر دو حزب، طرحی را ارائه داده اند که رئیس جمهوری نمی تواند با استفاده از اختیارات جنگی پیشین در جنگ عراق برای حمله جدید استفاده کند.

به اعتقاد آنها، حمله اخیر که دولت بایدن تلافی جویانه خوانده است می تواند آمریکا را در وضعیتی بحرانی قرار دهد که پیش از این، کنگره درباره آن بحث نکرده است.

منبع: فرارو

به "کاخ سفید: حمله به سوریه قانونی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: حمله به سوریه قانونی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید