پیگیری شرایط سلامت دانشجویان ایرانی در ملاقات سفیر ایران با رئیس دانشگاه پزشکی مینسک

به گزارش وبلاگ مستر، سفیر ایران در بلاروس در ملاقات با رئیس دانشگاه دولتی پزشکی مینسک پیگیر شرایط سلامت دانشجویان ایرانی در این دانشگاه شد.

پیگیری شرایط سلامت دانشجویان ایرانی در ملاقات سفیر ایران با رئیس دانشگاه پزشکی مینسک

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ مستر، سعید کمک سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس با آناتولی سیکورسکی رئیس دانشگاه دولتی پزشکی مینسک ملاقات و در مورد شرایط سلامتی دانشجویان ایرانی و تسهیل شرایط بازگشت آنها به ایران تبادل نظر کرد.

سیکورسکی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات دانشگاه پزشکی مینسک در مورد حفظ سلامتی دانشجویان، تاکید نمود که نگاه یکسانی به حفظ سلامتی همه دانشجویان، صرفنظر از ملیت آنها دارد و حتی هیچ فرقی بین دانشجویان بلاروسی و خارجی قائل نیستند.

سفیر ایران نیز ضمن تشکر از کوشش های مدیران دانشگاه پزشکی مینسک در مورد تامین سلامتی دانشجویان، تاکید نمود که سفارت آماده همه گونه همکاری با دانشگاه جهت افزایش ضریب سلامتی دانشجویان ایرانی و حصول اطمینان در این باره است.

همچنین طرفین راهکارهای تسهیل بازگشت آن دسته از دانشجویان ایرانی که خواهان بازگشت به ایران هستند را ، آنالیز و تاکید نمودند تا حصول نتیجه در این باره و تمهید شرایط لازم، به رایزنی خود ادامه خواهند داد.

طرف بلاروسی اطمینان داد که همه اقدامات لازم را به منظور همکاری با سفارت در جهت برطرف مسائل و نگرانی های تحصیلی دانشجویان ایرانی و مساعدت جهت بازگشت آنها به ایران به عمل خواهد آورد.

شایان ذکر است که حدود 800 دانشجوی ایرانی، غالبا در رشته های علوم پزشکی، در دانشگاه های بلاروس در حال تحصیل هستند. اکثریت این دانشجویان نیز در دانشگاه دولتی پزشکی مینسک مشغول تحصیل می باشند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پیگیری شرایط سلامت دانشجویان ایرانی در ملاقات سفیر ایران با رئیس دانشگاه پزشکی مینسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری شرایط سلامت دانشجویان ایرانی در ملاقات سفیر ایران با رئیس دانشگاه پزشکی مینسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید