وزارت دادگستری آمریکا شکایت از مایک پنس را دارای تناقض حقوقی دانست

به گزارش وبلاگ مستر، وزارت دادگستری آمریکا بیان کرد شکایت عده ای از جمهوری خواستار از معاون رئیس جمهور، دارای تناقضات حقوقی بوده و در آن از فرد اشتباه شکایت شده است.

وزارت دادگستری آمریکا شکایت از مایک پنس را دارای تناقض حقوقی دانست

وزارت دادگستری آمریکا به شکایت عده ای از جمهوری خواهان علیه مایک پنس معاون رئیس جمهور این کشور واکنش نشان داد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه سی اِن بی سی، وزارت دادگستری آمریکا شکایت تنظیم شده را دارای تناقضات حقوقی توصیف و اظهار داشت در آن از فرد اشتباهی شکایت شده است.

از سوی دیگر شماری از مقامات ارشد این وزارتخانه، خواهان رد فوری این شکایت نامه شدند که طبق آن مایک پنس می تواند این قدرت را داشته باشد که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را تغییر دهد.

لوییس گومرت نماینده جمهوری خواه تگزاس در کنگره آمریکا و یازده هم حزبی او در ایالت آریزونا این شکایت را به جرمی کرنودل قاضی منسوب رئیس جمهور آمریکا در یکی از حوزه های قضایی تگزاس تحویل داده اند.

شکایت اجرا شده از مایک پنس به جلسه روز ششم ژانویه (17 دی ماه) کنگره آمریکا مربوط می گردد که قرار است پنس به عنوان رئیس سنا اداره آن را برعهده داشته باشد و در آن آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) درباره پیروز انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا شمارش گردد.

این جمهوری خواهان در شکایت خود از قاضی فدرال خواستند که اعلام کند، نقش معاون رئیس جمهور آمریکا در جلسه ششم ژانویه شمارش آرا در کنگره، نقشی تشریفاتی نیست و او می تواند درباره اینکه آرای الکترال کدام ایالت ها شمارش و تایید گردد، تصمیم گیری کند.

آنها همچنین مدعی شده اند که قانون مصوب 1887 فدرال آمریکا که به قانون شمارش الکترال موسوم است، با متمم دوازدهم قانون اساسی آمریکا منافات دارد. این متمم درباره مدت تصدی سِمت توسط رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور و اختیارات آنها است.

این حامیان جمهوری خواه تگزاس در شکوائیه خود علیه مایک پنس از قاضی فدرال خواستند که اعلام کند، قانون شمارش الکترال مغایر با قانون اساسی آمریکا است.

ادوارد فولی استاد حقوق در دانشگاه ایالتی اوهایو در این باره به هیل گفته است: این ایده که معاون رئیس جمهور اختیار برای معین اینکه کدام آرای الکترال شمارش گردد با فهم درست از قانون اساسی منافات دارد.

پیش از این مجمع گزینندگان آمریکا در سراسر آمریکا جلسات رای گیری خود درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را برگزار کرد و قرار است شمارش این آرا در کنگره نهایی گردد.

ترامپ اخیراً به اطرافیانش گفته که مایک پنس به اندازه کافی به او برای رسیدن به اهدافش جهت برگرداندن نتیجه انتخابات یاری نمی کند. او در روزهای اخیر روی نقش سنتی ای متمرکز شده که مایک پنس قرار است روز 6 ژانویه در راستای تأیید نتیجه رأی گیری الکترال انجام دهد. مایک پنس، رئیس سنا است و روال تأیید آرای الکترال زیر نظر او انجام می گردد.

منابع مطلع می گویند ترامپ در روزهای اخیر مسئله را با مایک پنس مطرح نموده و از شنیدن اینکه پنس نمی تواند نتیجه انتخابات را در جلسه 6 نوامبر تغییر بدهد متحیر شده است.

پنس و مقام های کاخ سفید کوشش نموده اند به ترامپ بفهمانند که ریاست او بر آن جلسه جنبه تشریفاتی دارد و او نمی تواند به صورت یکنفره نتیجه آرای الکترال را رد کند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (13 آبان) برگزار گردید. جو بایدن با کسب 306 رأی الکترال در این انتخابات پیروز شد. ترامپ 232 رأی الکترال به دست آورد اما او تا به امروز از پذیرفتن شکست در انتخابات امتناع ورزیده و بارها تأکید نموده است که بایدن با تقلب این انتخابات را برده است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "وزارت دادگستری آمریکا شکایت از مایک پنس را دارای تناقض حقوقی دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت دادگستری آمریکا شکایت از مایک پنس را دارای تناقض حقوقی دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید