دولت وفاق ملی لیبی از حفتر به شورای امنیت شکایت کرد

به گزارش وبلاگ مستر، دولت وفاق ملی لیبی درخصوص بمباران یک منطقه غیر نظامی در جنوب طرابلس توسط جنگنده های وابسته به نیروهای ژنرال حفتر به شورای امنیت شکایت کرد.

دولت وفاق ملی لیبی از حفتر به شورای امنیت شکایت کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مستر به نقل از الوسط - لیبیا، وزیر خارجه دولت وفاق ملی لیبی با ارسال نامه ای به رئیس شورای امنیت سازمان ملل، از بمباران منطقه غیر نظامی الفرناج واقع در جنوب طرابلس توسط جنگنده های وابسته به نیروهای ژنرال خلیفه حفتر به این شورای شکایت کرد.

محمد طاهر سیاله در نامه خود به شورای امنیت نوشت: هر روز و هر ساعت طرابلس توسط جنگنده های وابسته به نیروهای ارتش ملی تحت فرماندهی خلیفه حفتر بمباران می گردد و این در حالی است که هیچ اقدامی برای جلوگیری از این حملات صورت نمی گیرد. این جنایات تنها امنیت لیبی را تهدید نمی کند بلکه تهدیدی برای امنیت تمام منطقه به شمار می رود.

وزارت خارجه دولت وفاق ملی با وحشیانه خواندن بمباران الفرناج توضیح داد: این بمباران جنایت جنگی است و نقض آشکار حقوق بشر محسوب می گردد و مصونیت جنایتکار بعد از ارتکاب جرم، بزرگترین جنایت در حق قربانیان است لذا شورای امنیت و دادگاه کیفری لاهه باید عاملان چنین جنایت هایی را تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

در جریان حمله به منطقه الفرناج 3 کودک جان خود را از دست دادند و چند تن دیگر مجروح شدند و خسارت هایی به یکی از ساختمان های دولتی در این منطقه وارد شد.

نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر با تائید حمله هوایی به الفرناج مدعی شد: در این حمله یک مرکز مخابراتی وابسته به نیروهای دولت وفاق ملی هدف قرار گرفته شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دولت وفاق ملی لیبی از حفتر به شورای امنیت شکایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت وفاق ملی لیبی از حفتر به شورای امنیت شکایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید