داستان عجیب پرسپولیس و استقلال در جام حذفی

به گزارش وبلاگ مستر، خبرنگاران: پرسپولیس و استقلال برخلاف دربی اخیر، این بار در جام حذفی به مصاف هم می فرایند تا برنده، شانس بقا در این جام را داشته باشد. این دو قرار است امشب از ساعت 19.45 دقیقه در یک چهارم نهایی جام حذفی به مصاف هم بفرایند تا تکلیف تیمی که به نیمه نهایی صعود می کند مشخص شود.

داستان عجیب پرسپولیس و استقلال در جام حذفی

به گزارش وبلاگ مستر، دربی امشب نودوششمین بازی است که پرسپولیس و استقلال را روردری یکدیگر قرار می دهد، ولی نکته عجیب اینکه از این همه بازی فقط 5 تا در جام حذفی برگزار شده است! در واقع بازی امشب پنجمین دربی است که در جام حذفی برگزار می شود که با توجه به قدمت این مسابقه و البته تعداد بازی های زیادی که اجرا شده این مورد در نوع خود عجیب است.

اولین بار پرسپولیس و استقلال 33 سال پیش در یک چهارم نهایی جام حذفی به مصاف هم رفتند که پرسپولیس در ضربات پنالتی برنده شد. 11 سال بعد، این دو در فینال جام حذفی بازی کردند که پرسپولیس قهرمان شد. دو دربی اخیر در جام حذفی را هم استقلال برده است؛ یکی در وقت های اضافه و دیگری هم در ضربات پنالتی. این آخری، مربوط به همین فصل پیش است که بعد از مساوی شدن 2-2 بازی در وقت های معمول و اضافه، استقلال در ضربات پنالتی برنده شد.

دیگر نکته جالب درباره دربی های جام حذفی اینکه با احتساب بازی امشب، دو تیم 3 بار در یک چهارم نهایی، یک بار در نیمه نهایی و یک بار هم در فینال جام حذفی به هم خورده اند.

منبع: فرارو

به "داستان عجیب پرسپولیس و استقلال در جام حذفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان عجیب پرسپولیس و استقلال در جام حذفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید