آمریکا جدیدترین موشک خود را آزمایش کرد

به گزارش وبلاگ مستر، همزمان با شلیک موشک جدید چین به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین آمریکا نیز جدیدترین موشک تهاجمی دریایی موسوم به ان.اس.ام (NSM) را آزمایش کرد.

آمریکا جدیدترین موشک خود را آزمایش کرد

حمله موشکی

شبکه تلویزیونی سی ان ان روز یکشنبه درگزارشی در باره این اقدامات متقابل چین وآمریکا گزارش داد: آب های جزیره گوآم واقع دراقیانوس آرام همزمان با رژه نظامی ارتش جمهوری خلق چین(PLA) در پکن شاهد شلیک یک فروند موشک پیشرفته دریایی ان.اس.ام از عرشه رزم ناو یو.اس.اس گابریل گیفوردز (USS Gabrielle Giffords) بود.

بنابراین گزارش، نیروی دریایی آمریکا شلیک موشک ان.اس.ام که موشکی ضدکشتی است را در جریان رزمایشی تحت عنوان سینکس (SINKEX) انجام داد و بقایای رزم ناو جنگی قدیمی یو.اس.اس فورد در آب های اقیانوس آرام را مورد اصابت قرار داد.

چین

این رسانه تصویری آمریکایی درادامه گزارش اضافه نمود:این موشک که با سرعتی کمتر از صوت (subsonic) و سطح با دریا حرکت می نماید، رادار گریز بوده و توانایی انجام مانور جهت اجتناب از شناسایی توسط سامانه های دفاعی نیروهای دشمن را دارد.

این گزارش می افزاید: این نخستین باری است که این نوع رزمناو آمریکایی به این گونه از موشک تجهیز می گردد.

آمریکا

کارل شوستر(Carl Schuster) فرمانده سابق نیروی دریایی آمریکا که هم اکنون مدرس دانشگاه پاسیفیک هاوایی(Hawaii Pacific University) است درمورد این موشک ضددریایی گفت: با توجه به آنکه نسبت فزونی موشک های کروز چین به آمریکا، سه به یک (3 به 1) است اما موشک ان.اس.ام اکنون قادر است معادلات را در این عرصه تغییر دهد.

یکی از نقاط کلیدی موشک دریایی ان.اس.ام بردی بیش از 100 مایلی (160 کیلومتری) آن است، این میزان برد حتی 30 درصد بیشتر از موشک های هارپون (Harpoon)نیروی دریایی آمریکا است که در زمینه حمله به کشتی ها به کارگرفته می گردد.

سی ان ان در ادامه گزارش داد:تیموتی هیث (Timothy Heath) تحلیلگر ارشد مسائل دفاعی اندیشکده آمریکایی رند کورپوریشن (Rand Corp.) با اشاره به این رزمایش و اینکه هم اکنون پکن با داشتن مجموعه ای ازتسلیحات و ادوات نظامی همچون رزمناوها، هواپیماهای جنگی و موشک ها که گستره ای از اقیانوس آرام را تحت کنترل خود گرفته است،اضافه نمود:پنتاگون کوشش برای ساخت تسلیحات نظامی دارد که بتوان هرچه بیشتر آنها را در پایگاه های قابل اتکا به کار گرفت که از شانس و فرصت بهتری در نبرد و پیروز شدن در برابر رقیب چینی داشته باشد.

این شبکه خبری اضافه نمود: هم اکنون بیشترین تنش بین واشنگتن و پکن بر سر دریای جنوب چین متمرکز است، منطقه ای چالش برانگیز که چندین کشور ادعای مالکیت بر بخشی از آنرا دارند.

موشک ان.اس.ام هم اکنون دراختیار کشورهای آمریکا، نروژ، لهستان، مالزی و آلمان است، طول این موشک نزدیک به چهارمتر بوده و قادر به حمل 125 کیلوگرم کلاهک جنگی است؛ این موشک با بردی حدود 185 کیلومتر قابلیت پرتاب از خشکی و دریا را نیز دارد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "آمریکا جدیدترین موشک خود را آزمایش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا جدیدترین موشک خود را آزمایش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید